بلاگ

download

طراحی و ساخت تصفیه خانه فاضلاب یکی از مهم ترین کارها در محیط های صنعتی و شهری می باشد که در بسیاری از مواقع لازمه دریافت مجوز شروع فعالیت برای برخی از کسب و کارها است. با توجه به خطرات بسیار بزرگی که ورود پساب های بهداشتی و صنعتی به محیط زیست به همراه دارند، ساخت تصفیه خانه فاضلاب صنعتی وشهری کاملا ضروری می باشد.

گروه آرین خاک ایرانیان تولید کننده و مجری ساخت حوضچه های پساب صنعتی و شهری با ورق های مخصوص ژئوممبران است. هدف حوضچه های تصفیه پساب های صنعتی ، شهری ، بهداشتی ، پالایشگاه ها و دیگرصنایع بزرگ کشور جداسازی مواد شیمیایی مصرف شده در واحد ها، قبل از ورود به چرخه طبیعت، به منظور حفظ محیط زیست می باشد.

blankپساب صنعتی چگونه محیط را آلوده می کند؟

صنعت منبع اصلی آلودگی آب است. پساب صنعتی کیفیت زیبایی مسیرهای آبی مانند حوضچه ها، دریاچه ها، رودخانه ها و غیره را کاهش می دهد و باعث تأثیر قابل توجهی بر سلامت انسان می شود.

علاوه بر این، فاضلاب آلوده (پساب تصفیه نشده) مواد آلی و معدنی را از بین می برد و زندگی دریایی را نابود می کند و توانایی تولید مثل آن را کاهش می دهد. تنوع ناخالصی ها در پساب های صنعتی با بسیاری از مسائل جدی بهداشتی و آسیب به محیط های طبیعی مرتبط بوده است.

 

تصفیه فاضلاب شهری شامل چه مراحلی و چگونه است؟

مراحل تصفیه فاضلاب شهری و فرآیندهایی که سعی در حذف مواد آلاینده موجود در پساب محیط های مسکونی و تجاری دارند، تاثیر بسیار زیادی بر حفاظت از محیط زیست خواهند داشت. به عبارت دیگر، پشت سرگذاشتن و طی کردن مراحل تصفیه فاضلاب شهری (تصفیه فاضلاب بهداشتی و انسانی) در نهایت منجر به بالا بردن کیفیت فاضلاب می گردد. به طوریکه می توان این فاضلاب را برای مصارف کشاورزی و باغبانی و بدون نگرانی بابت وجود آلاینده های شیمیایی و بیولوژیکی در آنها مورد استفاده قرار داد. گروه صنعتی هفت؛ تولید کننده تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب در ادامه به اصلی ترین گام ها در تصفیه فاضلاب شهری خواهد پرداخت.

تصفیه پساب صنعتی چیست؟

پساب صنعتی هر فاضلابی است که در اثر فعالیتهای مختلف صنعتی تولید شود. کیفیت پساب صنعتی یا فاضلاب از یک صنعت به صنعت دیگر متفاوت است که مسئول تخریب دریافت منابع آب است. به عبارت دیگر، تصفیه انواع پسابها از صنایع مختلف با استفاده از تصفیه خانه پساب صنعتی بسیار مطلوب است.تصفیه پساب صنعتی فرآیند موثر بر تصفیه فاضلاب است که به شدت توسط پسماندهای صنعتی آلوده شده و آن را برای استفاده مجدد یا دفع و تخلیه به محیط طبیعی مناسب می کند.

 

تماس با ما