بلاگ

ژئوممبران HDPE

معرفی ژئوممبران HDPE و بررسی انواع آن

اگر به دنبال روشی برای جلوگیری از هدر رفت آب، نفوذ و یا مهار مایعات مختلف هستید و یا نیازمند ایجاد یک عایق مقاوم در برابر مایعات و فرسایش های طبیعی می باشید، استفاده از ژئوممبران HDPE می تواند به عنوان یک روش کاربردی، مدرن و همچنین کم هزینه تر از روش های سنتی مورد توجه شما قرار بگیرد. این محصول که نسبت به مدل های دیگر ژئوممبران از قابلیت انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است، می تواند برای کارهای اجرایی در صنایع مختلف مانند راه و ساختمان بسیار مفید بوده و مورد استفاده قرار بگیرد.

ژئوممبران HDPE

ژئوممبران چیست و چه کاربردی دارد؟

به صورت کلی، ایجاد یک روش عایق بندی مناسب که زیرساخت بسیار خوبی برای آن وجود نداشته باشد، کار بسیار سخت و زمان بری خواهد بود. همچنین در این حالت شما مجبور به استفاده از روش های عایق بندی با بتن خواهید بود که می تواند زمان و همچنین هزینه زیادی را در بر داشته باشد. از این رو شما می توانید برای کاهش زمان و هزینه های خود در زمینه ایجاد عایق سازی مایعات در استخرها و یا صنایع مختلف از قبیل کشاورزی، سوخت و… می توانید از ژئوممبران استفاده کنید.

انواع مختلفی از ژئوممبران در بازار وجود دارد که بسته به حوزه کاری هر کدام عملکردی مخصوص به خود را دارند، اما هدف نهایی تمام این محصولات جلوگیری از هدر رفت و نفوذ مایعات می باشد. این محصولات بیشتر از پلی اتیلن و کربن بلک ساخته شده اند که مقاومت بسیاری در برابر پارگی، خوردگی و همچنین نفوذ آّب را دارند. مدل ژئوممبران HDPE یکی از همین محصولات می باشد که کاربردهای فراوانی دارد و با توجه به انواع مختلف آن می توان در شرایط دمایی و آب و هوایی مختلفی از آن استفاده نمود.

در اصل این محصول نسبت به هم خانواده های خودش از قابلیت انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است و همچنین مقاومت بیشتری در مقابل دما را دارد. مدل های مختلفی از این نوع آستر در بازار وجود دارد که دارای رنگ بندی سفید و مشکی می باشد و می تواند در حوزه های مختلف کاری مانند ایجاد راه آب در کشاورزی، ایجاد حوضچه های آبی و… مورد استفاده قرار بگیرد.

چرا باید از ژئوممبران HDPE استفاده کرد؟

انواع مختلفی از ژئوممبران در بازار وجود دارد و شما می توانید بسته به نیاز و محیط کاری خود از آنها استفاده کنید. ژئوممبران HDPE یکی از سبک ترین و در عین حال انعطاف پذیر ورقه های عایق می باشد که برای محیط هایی که زیرساخت مناسبی ندارند، می تواند بسیار مورد استفاده قرار بگیرد.

این محصول در بخش کشاورزی به دلیل مقاومت در برابر دمای بسیار بالا و پایین، مقاومت بالای آن در برابر آب و همچنین موارد دیگر، می تواند به عنوان یک انتقال دهنده بسیار حرفه ای مورد استفاده قرار بگیرد. افرادی که به دنبال ایجاد حوضچه های صنعتی برای سیالات خود نیز هستند، می توانند از انواع ورقه های ژئوممبران HDPE استفاده کنند که مقاومت بسیار زیادی دارند و حتی مقاومت بالایی آنها می تواند باعث جلوگیری از رشد گیاهان و ریشه های آنها نیز در محیط های خاص شود که عامل اصلی بسیاری از فرسایش ها می باشد. این محصول دارای مدل سفید، رسانا می باشد که هرکدام کاربردی های مخصوص به خود را دارد.

ژئوممبران HDPE

ژئوممبران HDPE سفید چه مزایایی دارد؟

مدل های مختلفی از انواع ژئوممبران در بازار وجود دارد که مدل های HDPE کاربرد ملموس تری دارند. ژئوممبران HDPE در اصل از دو مدل طراحی شده است که به رنگ های مشکی و سفید می باشد. کاربرد این دو شبیه به هم می باشند اما ژئوممبران HDPE سفید رنگ ویژگی های بیشتری دارد و می تواند به دلیل منعکس کردن راحت تر نور، میزان تشخیص مشکل را در این محصول بیشتر کند و همچنین تشخیص آسیب را تا حدود زیادی بهبود می بخشد.

از طرفی نیز مدل سفید رنگ چین و چروک ها را تا حدود زیادی بهبود می بخشد و خشک شدن زیر لایه را در ژئوممبران V کاهش می دهد که باعث دوام بیشتر این محصول می شود و در اصل این نوع از ژئوممبران بیشتر در محیط هایی استفاده می شود که شما نیازمند اطمینان از سالم بودن آن دارید.

ژئوممبران HDPE رسانا چیست؟

ژئوممبران HDPE رسانایی وجود دارند که بیشتر در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع از محصولات دارای یک لایه رسانای یکپارچه در سطح پایین ژئوممبران هستند، این نوع آسترها را می توانید با استفاده از تجهیزاتی که توانایی انجام آزمایش جرقه دارند مورد ارزیابی قرار دهید و در محل هایی که احتمال ایجاد آتش سوزی و یا جرقه را دارند، استفاده کنید تا مانع از آتش سوزی در محیط شوند.

کاهش می دهد که باعث دوام بیشتر این محصول می شود و در اصل این نوع از ژئوممبران بیشتر در محیط هایی مثل صنعت و کشاورزی استفاده می شود که شما نیازمند اطمینان از سالم بودن آن دارید.

ژئوممبران HDPE

ژئوممبران HDPE رسانا چیست؟

ورق های ژئوممبران HDPE رسانایی در بازار وجود دارند که بیشتر در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از محصولات دارای یک لایه رسانای یکپارچه در سطح پایین ژئوممبران هستند، این نوع ورق ها را می توانید با استفاده از تجهیزاتی که توانایی انجام آزمایش جرقه دارند مورد ارزیابی قرار دهید و در محل هایی که احتمال ایجاد آتش سوزی و یا جرقه را دارند، استفاده کنید تا مانع از آتش سوزی در محیط شوند.

تماس با ما