Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

ورق ژئوممبران با 10 سال گارانتی


ورق ژئوممبران

ژئوممبران؛ بهترین ورق های ساختمانی

ورق ژئوممبران یک نمونه از بهترین ورقه های ساختمانی، که می توان از آنها به عنوان عایق های رطوبتی مناسب استفاده نمود، ورقهای ژئوممبران می باشند. این ورقه نیازی به زیر ساختی ندارند، و به عنوان بهترین عایق های رطوبت و گاز در ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

روش استفاده از این ورقه ها به صورت های مختلفی است. اما بیشترین روش استفاده از آنها، به صورت جوش حرارتی می باشد. باید بگوییم ورقه های ژئوممبران از پلیمر های متعددی تهیه شده اند، که هر کدام از این پلیمرها دارای ویژگی ها و کاربرد های مخصوص به خود هستند. پلیمرهای پلی اتیلن HDPE و LDPE و VLDPE و LLDPE، به علاوه پلی وینیل کلراید پی وی سی، از نمونه های پلیمرها در ساخت این ورقه ها هستند.

مزایای استفاده از ورق های ژئوممبران

این ورق ها به دلیل داشتن مزایای بسیار زیادی که دارند، از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. از جمله مزایایی که می توانیم برای این ورقه بیان نماییم عبارتند از:

  1. استفاده از ژئوممبران به دلیل نچسبیدن جلبک ها و خزه ها در کف استخر
  2. عایق بندی 100% و نفوذ ناپذیری بسیار بالای ورق های ژئو
  3. مقاوم در برابر دمای 40- درجه تا 70+ درجه سانتی گراد
  4. مقاومت بسیار بالا در برابر نور آفتاب، یخ زدگی، و هر گونه عوامل محیطی و بیولوژیکی
  5. داشتن کربن بلک جهت مقاومت در برابر نور ماورای بنفش خورشید
  6. هزینه های اجرای استخر با ورقه های ژئوممبران نسبت به استخرهای سنگی، سیمانی، و بتنی کمتر است.
  7. عمر مفید استفاده از این ورقه به بیش از 80 سال می رسد.
  8. خاصیت ارتجاعی بالا در برابر گسل ها و زلزله ها

و دیگر موارد که می توانیم برای استفاده از ورق های ژئوممبران نام ببریم. این مزایا منجر شده است تا بسیاری از مهندسین برای داشتن ساختمانی بهتر و مقاوم تر از این ورقه ها استفاده کنند.

ورق ژئوممبران

معرفی کلی ورق ژئوممبران

این ورقه ها از جمله بزرگترین گروه ها از خانواده مواد ژئوسنتتیک به شمار می روند، که در چند سال اخیر به عنوان عایق های صنعتی و مهندسی موثر شناخته شده اند. می توان از این ورقه ها برای مکان های بسیار زیادی استفاده نمود. زمانی که استخر های خانگی شما دارای زیر سازی نمی باشد، می توانید از ژئوممبران استفاده کنید.

زیرا برای استفاده از این ورقه ها تنها کوبیده شدن بستر خاک کافیست. علاوه بر آن می توانید برای عایق بندی مجددا از این ورقه ها بر روی سطوح عمودی دیوار استفاده کنید. از آنجایی که این محصولات به میزان قابل توجهی از مواد پلیمری ساخته شده اند، از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

ژئوممبران ورق هایی از جنس پلی اتیلن سنگین به شمار می روند که دارای طول و عرض نسبتا زیادی هستند. البته ضخامت این ورق ها کم بوده و نفوذپذیری آن ها نیز بسیار کم است. می توان از آن ورق ها برای آب بند ها و مخازن نگهداری از سیالات یا مانعی برای ورود سیالات استفاده نمود.

از دیگر مزایای استفاده از ژئوممبران می توانید به ایزولاسیون نمودن سدها اشاره نماییم. زیرا وظیفه اصلی این محصولات عایق بندی و ایزولاسیون می باشد.

کاربردهای استفاده از ورق ژئوممبران

شما می توانید از این ورق ها در هر محیطی جهت عایق بندی استفاده نمایید. بهترین پوشش ها برای استخر های خاکی که جهت ذخیره سازی آب برای دامداری، طیور و کشاورزی استفاده می شوند، ژئوممبران هستند. این ورق ها علاوه بر این موارد، عایق های مناسبی برای استخرهای بتنی و سیمانی هم هستند.

می توان با استفاده از ژئوممبران دریاچه های مصنوعی و تالاب ها را نیز پوشش دهی نمود. از دیگر موارد کاربردی این ورق ها باید به پوشش دهی فاضلاب ها و زه آب، همچنین کانال های انتقال آب اشاره نماییم. حتی در بیشتر صنایع شیمیایی و مواد نفتی و معادن نیز از این ورق ها برای پوشش دهی مخازن استفاده می کنند.

کاربرد های بسیار زیادی را می توانیم برای ژئوممبران نام ببریم، که از جمله مهمترین کاربرد های آن، استفاده در صنایع کشاورزی، حفظ محیط زیست، عمران، شیلات، صنعت نفت، نیروگاه ها و … می توان اشاره نمود. برخی از مهندسین با استفاده از این ورق ها اقدام به احداث حوضچه های تبخیر مواد شیمیایی می نمایند.

حتما با خودتان فکر کرده اید که برای مقاوم سازی و جلوگیری از تخریب سد های بتنی از چه چیزی استفاده می شود؟ باید بگوییم عایق بندی تمام سد های بتنی با استفاده از ژئوممبران روشی عالی و مقاوم در صنعت سد سازی به شمار می رود.

حتی تونل های ساخته را نیز در برابر آب های زیرزمینی با استفاده از این ورق ها عایق بندی می نمایند. با این تفاسیر باید بگوییم ورق های ژئوممبران کاربردهای بسیار وسیعی دارند.

ورق ژئوممبران

دسته بندی ورقهای ژئوممبران بر اساس مواد اولیه

این ورق ها در نمونه های متعددی تولید می شوند، که هر یک از آنها دارای مواد اولیه خاصی هستند. از میان ورق های ممبران بهترین ورق ها را می توانیم پلی اتیلن ها نام ببریم. ان ورق ها که از پلیمر های پلی اتیلن ساخته شده اند، در شرایط فشار زیاد و دمای بالا تولید می شوند.

معمولا برای ساخت ژئوممبران پلی اتیلنی از فرمولهای متفاوت، با چگالی های متفاوت استفاده می شود. این پوشش ها هیچ گونه مواد پلاستی سایزر ندارند، به همین دلیل از ترک خوردگی، تخریب سیستم های نفوذ ناپذیر کننده، و خشکی محل، جلوگیری می نمایند. از سوی دیگر این ورق ها دارای انعطاف پذیری مناسبی هستند و می توان برای سطوح وسیع از آنها استفاده نمود.

نمونه دیگری از ورق های ژئوممبران ورق های PVC می باشند. این ور ها اصولا به دلیل این که از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار نیستند، برای محل هایی که با فاضلاب ها و هیدروکربن ها مجاورت دارند، به هیچ عنوان مناسب نخواهند بود.

از جمله مزایایی که می توانیم برای استفاده از این ورق ها بیان کنیم، طول زیاد، نرمی و ترمیم پذیری سریع و آسان آنها می باشد. از سوی دیگر معایبی نیز دارند که باید به آنها مسئله اشاره نماییم. در اصل ورق های ژئوممبران نسبت به پلی اتیلن ها از طول عمر کوتاه تری برخوردار هستند. زیرا این ورقه ها در برابر اسید ها، ماده های شیمیایی و … واکنش سریعی از خود نشان می دهند.

 

Call Now Button