ورق ژئوممبران با 10 سال گارانتی

 

ورق ژئوممبران

ژئوممبران؛ بهترین ورق های کشاورزی و ساختمانی

ورق ژئوممبران یک نمونه از بهترین ورق های کشاورزی و ساختمانی است ، که می توان از آنها به عنوان عایق های رطوبتی مناسب استفاده نمود، ورق های ژئوممبران می باشند. این ورق ها نیازی به زیر ساختی ندارند، و به عنوان بهترین عایق های رطوبت و گاز در ساختمان ها(عایق گود و ایزولاسیون فونداسیون) ، استخر های کشاورزی ، استخر های پرورش ماهی و دریاچه های مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرند.

روش استفاده از این ورق ها به صورت های مختلفی است. اما بیشترین روش استفاده از آنها، به صورت جوش حرارتی می باشد. باید بگوییم ورق های ژئوممبران از پلیمر های متعددی تهیه شده اند، که هر کدام از این پلیمرها دارای ویژگی ها و کاربرد های مخصوص به خود هستند. پلیمرهای پلی اتیلن HDPE و LDPE و VLDPE و LLDPE، به علاوه پلی وینیل کلراید پی وی سی (PVC) ، از نمونه های پلیمرها در ساخت این ورق ها هستند.


مزایای استفاده از ورق های ژئوممبران

این ورق ها به دلیل داشتن مزایای بسیار زیادی که دارند، از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند. از جمله مزایایی که می توانیم برای این ورق ها بیان نماییم عبارتند از:


  1. استفاده از ژئوممبران به دلیل نچسبیدن جلبک ها و خزه ها در کف استخر.
  2. عایق بندی 100% و نفوذ ناپذیری بسیار بالای ورق های ژئوممبران.
  3. مقاوم در برابر دمای 40- درجه تا 70+ درجه سانتی گراد.
  4. مقاومت بسیار بالا در برابر نور آفتاب، یخ زدگی و هر گونه عوامل محیطی و بیولوژیکی.
  5. داشتن کربن بلک جهت مقاومت در برابر نور ماورای بنفش خورشید.
  6. هزینه های اجرای استخر با ورق های ژئوممبران نسبت به استخرهای سنگی، سیمانی، و بتنی کمتر است.
  7. عمر مفید استفاده از این ورق ها به بیش از 80 سال می رسد و 10 سال گارانتی دارند .
  8. خاصیت ارتجاعی بالا در برابر گسل ها و زلزله ها.

و دیگر موارد که می توانیم برای استفاده از ورق های ژئوممبران نام ببریم. این مزایا منجر شده است تا بسیاری از مهندسین برای داشتن ساختمانی بهتر و مقاوم تر از این ورق ها استفاده کنند.


ورق ژئوممبران


معرفی کلی ورق ژئوممبران

ورق ژئوممبران از جمله بزرگترین گروه ها از خانواده مواد ژئوسنتتیک به شمار می روند، که در چند سال اخیر به عنوان عایق های صنعتی و مهندسی موثر شناخته شده اند. می توان از این ورق ها برای مکان های بسیار زیادی استفاده نمود. زمانی که استخر های خانگی شما یا استخر های کشاورزی شما دارای زیر سازی نمی باشند، می توانید از ورق ژئوممبران استفاده کنید.

زیرا برای استفاده از این ورق ها تنها کوبیده شدن بستر خاک کافیست. علاوه بر آن می توانید برای عایق بندی مجددا از این ورق ها بر روی سطوح عمودی دیوار استفاده کنید. از آنجایی که این محصولات به میزان قابل توجهی از مواد پلیمری ساخته شده اند، از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

ژئوممبران ورق هایی از جنس پلی اتیلن سنگین به شمار می روند که دارای طول و عرض نسبتا زیادی هستند. البته ضخامت این ورق ها کم بوده و نفوذپذیری آن ها نیز بسیار کم است. می توان از این ورق ها برای آب بندی مخازن نگهداری از سیالات یا مانعی برای ورود سیالات استفاده نمود.

از دیگر مزایای استفاده از ژئوممبران می توان به ایزولاسیون نمودن سدها اشاره نماییم. زیرا وظیفه اصلی این محصولات عایق بندی و ایزولاسیون می باشد.


کاربردهای استفاده از ورق ژئوممبران

شما می توانید از این ورق ها در هر محیطی جهت عایق بندی استفاده نمایید. بهترین پوشش ها برای استخر های خاکی که جهت ذخیره سازی آب برای دامداری، طیور و کشاورزی استفاده می شوند، ژئوممبران ها هستند. این ورق ها علاوه بر این موارد، عایق های مناسبی برای استخرهای بتنی و سیمانی هم هستند.

می توان با استفاده از ژئوممبران دریاچه های مصنوعی و تالاب ها را نیز پوشش دهی نمود. از دیگر موارد کاربردی این ورق ها باید به پوشش دهی فاضلاب ها و زه آب، همچنین کانال های انتقال آب اشاره نماییم. حتی در بیشتر صنایع شیمیایی و مواد نفتی و معادن نیز از این ورق ها برای پوشش دهی مخازن استفاده می کنند.

کاربرد های بسیار زیادی را می توانیم برای ورق ژئوممبران نام ببریم، که از جمله مهمترین کاربرد های آن، استفاده در صنایع کشاورزی، حفظ محیط زیست، عمران، شیلات، صنعت نفت، نیروگاه ها و … می توان اشاره نمود. برخی از مهندسین با استفاده از این ورق ها اقدام به احداث حوضچه های تبخیر مواد شیمیایی می نمایند.

حتما با خودتان فکر کرده اید که برای مقاوم سازی و جلوگیری از تخریب سد های بتنی از چه چیزی استفاده می شود؟ باید بگوییم عایق بندی تمام سد های بتنی با استفاده از ورق ژئوممبران روشی عالی و مقاوم در صنعت سد سازی به شمار می رود.

حتی تونل های ساخته شده را نیز در برابر آب های زیرزمینی با استفاده از این ورق ها عایق بندی می نمایند. با این تفاسیر باید بگوییم ورق ژئوممبران کاربردهای بسیار وسیعی دارند.


ورق ژئوممبران


دسته بندی ورق های ژئوممبران بر اساس مواد اولیه

این ورق ها در نمونه های متعددی تولید می شوند، که هر یک از آنها دارای مواد اولیه خاصی هستند. از میان ورق های ژئوممبران بهترین ورق ها را می توانیم پلی اتیلن ها نام ببریم. ان ورق ها که از پلیمر های پلی اتیلن ساخته شده اند، در شرایط فشار زیاد و دمای بالا تولید می شوند.

معمولا برای ساخت ورق ژئوممبران پلی اتیلنی از فرمول های متفاوت، با چگالی های متفاوت استفاده می شود. این پوشش ها هیچ گونه مواد پلاستیکی و ضایعاتی ندارند و فقط برای تولید این ورق ژئوممبران از مواد پلی اتیلنی استفاده می شود ، به همین دلیل از ترک خوردگی، تخریب سیستم های نفوذ ناپذیر کننده، و خشکی محل، جلوگیری می نمایند. از سوی دیگر این ورق ها دارای انعطاف پذیری مناسبی هستند و می توان برای سطوح وسیع از آنها استفاده نمود.

ورق ژئوممبران پی وی سی

نمونه دیگری از ورق های ژئوممبران ورق ژئوممبران PVC می باشند. این ورق ها اصولا به دلیل این که از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار نیستند، برای محل هایی که با فاضلاب ها و هیدروکربن ها مجاورت دارند، به هیچ عنوان مناسب نخواهند بود و بیشتر برای ایزولاسیون فونداسیون ، تونل ها ، چال آسانسور و روف گاردن(بام سبز) استفاده می شود.

از جمله مزایایی که می توانیم برای استفاده از ورق ژئوممبران بیان کنیم طول زیاد، نرمی و ترمیم پذیری سریع و آسان آنها می باشد. پر فروش ترین و مقاوم ترین ورق های ژئوممبران ورق های ژئوممبران HDPE با عرض 2 متر می باشند ، از سوی دیگر معایبی نیز دارند که باید به آنها  اشاره نماییم.

در اصل ورق های ژئوممبران با عرض بالا ( عرض های بالای 2 متر ) نسبت به ژئوممبران های با عرض 2 متر از طول عمر کوتاه تری برخوردار هستند. زیرا این ورق ها در برابر اسید ها، ماده های شیمیایی و … واکنش سریعی از خود نشان می دهند ، در نتیجه ورق های ژئوممبران با عرض 2 متر بهترین گزینه برای خرید شما هستند زیرا طول عمر بالاتری دارند.

جهت مشاوره و خرید ورق های ژئوممبران با شماره های زیر تماس بگیرید

021-88005043
021-88009862
021-88009861
09120585942
09120204952

 

کاربرد ژئوممبرین در عمران 2

ژئوممبرین ژئوممبرین ها اساساً ورقه های نازک و نفوذ ناپذیری هستند که از مواد لاستیکی یا پلاستیکی ساخته می شوند و عمدتاً برای آسترکاری و پوشش تاسیسات ذخیره مایعات و گازها به کار میروند ژئوممبرین...

ژئوتکستایل و ژئوممبران در عمران1

ژئوتکستایل ها ژئوتکستایل ها ورقه های مصنوعی پلاستیکی هستند که نسبت به عبور سیالات و گاز نفوذ پذیر می باشند و در بین ژئوسنتتیک ها بیشترین کاربرد را دارند. جهت ساخت ژئوتکستایل ها غالباً از پلی...

ورق ژئوممبران2

ورق ژئوممبران   در ادامه مقاله بررسی کاربرد ورق ژئوممبران در کنترول مشکلات آب در کشاورزی و معدن به بررسی انواع ورق ژئوممبران و ویژگی های هر کدام می پردازیم. در جدول  ویژگی های ۵ نوع ورق...

ورقه های ژئوممبران1

ورقه های ژئوممبران ،راحل نوین مشکلات آب   امروزه استفاده از پوششهای ژئوسنتتیک نظیر ورقه های ژئوممبران به دلیل هزینه کم اجرا و نشت ناچیز آب مورد توجه بهره برداران قرار گرفته است در این مقاله...

دستگاه جوش ژئوممبران 1

دستگاه جوش ژئوممبران دستگاه جوش ژئوممبران یکی از تجهیزات مهم در صنایع مختلف مانند صنایع نفت و گاز و پالایشگاه‌ها است که برای جوشکاری و اتصال لوله‌ها و سیستم‌های ژئوممبرانی به کار می‌رود. این...
تماس با ما