Please specify the Content Block to use as a top drawer content in Theme Options

بلاگ

لوازم آبیاری قطره ای

لوازم آبیاری قطره ای چیست و کارکردهای آن؟

سیستم آبیاری قطره را گاهی به نام آبیاری ترفند می نامند. آبیاری قطره ای شامل ریختن آب بر روی خاک با سرعت بسیار کم (2-20 لیتر در ساعت) است. این کار با لوازم آبیاری قطره ای و از سیستم لوله های پلاستیکی با قطر کوچک انجام می شود که مجهز به محل های خروجی به نام های فرستنده یا قطره چکان ها است.

آب در نزدیکی گیاهان جاری می شود؛ به گونه ای که برخلاف آبیاری سطح و آبپاش که شامل خیس شدن کل پروفایل خاک است، فقط قسمتی  از خاک که در آن ریشه ها رشد می شود، خیس می شود. با آب آبیاری قطره ای، کاربردها بیشتر از روش های دیگر (معمولاً هر 1-3 روز) انجام می شود و این یک سطح رطوبت بسیار مطلوب در خاک را فراهم می کند که در آن گیاهان می توانند شکوفا شوند.

لوازم آبیاری قطره ای

مزایای سیستم و کاربرد لوازم آبیاری قطره ای

 • لوله های آبیاری قطره ای
 • تبخیر و تخلیه بیش از حد و همچنین مصرف کمتر آب برای هزینه کمتری
 • اتصال مستقیم به شاخه شیلنگ، بدون نیاز به برش در خط آب خانگی
 • خطوط تامین که می توانند روی زمین یا زیر لایه ای از مالچ قرار بگیرند، سنگرهایی را که سیستم های زیرزمینی به آن نیاز دارند، از بین می برد
 • انعطاف پذیری با رشد و گسترش گیاهان شما
 • سفارشی سازی و ردیف کردن سبزیجات یا درختچه ها
 • تحویل دقیق آب به گیاه، جلوگیری از توزیع آب در جایی که لازم نیست یا جایی که می تواند رشد علف های هرز را ترغیب کند.
 • پیشگیری از یک محیط بیش از حد مرطوب که موجب بیماری های قارچی می شود.
 • آبیاری دقیق و روان که رواناب و فرسایش را به حداقل می رساند.

لوازم آبیاری قطره ای

 • قابلمه های آبپاش میکرو سمپاش آبیاری قطره ای: برای اطمینان از سازگاری، قطعات را از همان تولید کننده خریداری کنید، یا یک کیت سیستم کامل را خریداری کنید و مسیر خود را تا یک سیستم سفارشی کار کنید.
 • از لوازم آبیاری قطره ای شیلنگ های خیس کن ساده ترین راه برای ایجاد آبیاری قطره ای هستند. این شیلنگ های باغ دارای سوراخ های ریز و درشت در طول آن هستند تا آب آن بیرون بیاید. در حالی که در ابتدا مقرون به صرفه است، این گزینه بیشتر از سیستم قطره ای آب استفاده می کند.
 • دیگر لوازم آبیاری قطره ای کیت هایی است که اجزای مورد نیاز برنامه های خاص را ترکیب می کنند. برای ایجاد سیستم هایی برای باغ های سبزیجات، تخت گل ها، گیاهان کانتینر و درختان و درختچه ها می توانید کیت پیدا کنید. برخی از کیت ها به شما امکان می دهند تا با افزایش نیاز آبیاری خود، سیستم را گسترش دهید. کیت های دیگر قطعات تعمیر را فراهم می کند یا به شما امکان می دهد آبپاش های پاپ آب را به آبیاری قطره ای تبدیل کنید.لوازم آبیاری قطره ای
 • جلوگیری کننده های برگشتی یا دستگاه های ضد سیفون مانع از ورود مجدد آب سیستم آبیاری به منبع آب شما و آلوده کردن آب آشامیدنی شما هنگام خاموش شدن سیستم می شوند که این امر در اکثر مناطق مورد نیاز است.
 • تنظیم کننده فشار یا کاهنده فشار دیگر لوازم آبیاری قطره ای است که باعث می شود فشار آب منزل با سیستم آبیاری قطره سازگار باشد. بدون این دستگاه ها، منبع آب معمولی منزل فشار زیادی برای سیستم آبیاری قطره ای دارد. فیلترها از گرفتگی لوله‌ها و ساطع کننده ها جلوگیری می کنند. برخی از تنظیم کننده های فشار دارای فیلترهای داخلی هستند.
 • لوله انعطاف پذیر آب را منتقل می کند. رنگ آمیزی سیاه یا قهوه ای باعث می شود، لوله با خاک و مالچ ترکیب شود. مقاومت در برابر اشعه ماوراءبنفش باعث محافظت لوله در مقابل خراب شدن ناشی از خورشید می شود.
 • از لوازم آبیاری قطره ای اتصالات است که اجزای سیستم را وصل می کنند. برای جلوگیری از گرفتگی ناشی از گرفتگی خاک، ضایعات یا اشکالات، از لوله های مطمئن استفاده کرده و از ساطع کننده پشتیبانی می کند. برخی از نقاط ضعف دارای سیستم پخش کننده داخلی هستند. ریزرها، امیترها را از بالای گیاهان بالا می برند.
 • تایمر در مواقعی که تعیین کرده اید، آب را روشن و خاموش می کند. این لوازم آبیاری قطره ای می توانند از آبگرفتگی جلوگیری کنند، آب هدر رفته را به حداقل برسانند و به سیستم شما اجازه دهند تا به عنوان یک سیستم آبیاری اتوماتیک کار کند.

برخی می توانند برای کنترل از طریق رایانه یا دستگاه هوشمند به سیستم های اتوماسیون خانگی متصل شوند. برخی از دستگاه های هوشمند حتی می توانند بر اساس فعالیت آب و هوا برنامه های آبیاری را تنظیم کنند و گزارش هایی در مورد مصرف آب ارائه دهند و آنها را به راه حل های خانگی ایده آل تبدیل کنند.

 • سوراخ ها باعث ایجاد نقاط درج در لوله می شوند یا لوله های با قطر کوچکتر به یکدیگر متصل شوند. برش ها در لوله های با اندازه های مختلف برش های تمیز ایجاد می کنند. برخی از برش ها همچنین می توانند به عنوان مشت سوراخ عمل کنند.
 • دوشاخه ها با خیال راحت جلوی سوراخ هایی را که اشتباه گرفته اید، متوقف می کنند. دوشاخه ها همچنین به شما امکان می دهند تا را بدون تعویض لوله جابجا کنید.
 • فرستنده ها از لوازم آبیاری قطره ای هستند که داخل لوله قرار می گیرند و آب را درون خاک یا گیاهان تخلیه می کنند. رتبه گالن در ساعت میزان جریان را نشان می دهد. میزان جریان مورد نیاز شما بسته به نوع گیاهانی که آب می کنید و نوع خاک شما متفاوت خواهد بود.
 • فرستنده ها دارای امتیاز برای حداکثر فشار آبی هستند که می توانند بپذیرند. فرستنده های جبران فشار حتی اگر فشار آب متغیر باشد، جریان ثابت را تحویل می دهند. مبدل های جریان تلاطم طرحی را دارند که به جلوگیری از گرفتگی کمک می کند. از دیگر لوازم آبیاری قطره ای که سیستم های آبیاری می توانند داشته باشند، شامل قطره چکان، حباب دار و غبار می شود.

اگر سیستم آبپاش زیرزمینی دارید، می توانید آن را پیکربندی کنید تا از آبیاری قطره ای پشتیبانی کند. کیت های تبدیل به مؤلفه های مورد نیاز برای جایگزین کردن سرهای آبپاش با منیفولدهایی که آب را برای قطره سازهای آبیاری قطره ای توزیع می کنند، به شما می دهد. همچنین می توانید قطعات را به صورت جداگانه خریداری کنید تا یک منطقه آبیاری قطره ای سفارشی ایجاد شود.

لوازم آبیاری قطره ای

Call Now Button